Tiedote: Espoon Ukulelefestarit – 30.03.2019 – Sellon kirjastossa

FESTARIN TEEMOINA YHTEISÖLLISYYS JA YHTEISSOITTO

Ukulelen soittajalle ryhmä on usein tärkeä kannustava ja motivoiva tekijä. Kutsummekin mukaan soittajia ja ukuleleryhmiä ympäri Etelä-Suomea. Yhteissoiton lomassa ryhmät voivat esiintyä 1-2 kappaleen verran, kertoa ryhmästään ja esitellä itselleen tärkeitä kappaleita, joita voimme soittaa yhdessä. Esiintymisaika on enintään 20 min/ yhtye. Esitykseen olisi hyvä sisältyä ainakin yksi jamibiisi, jota kaikki voivat soittaa yhdessä. Voit tulla mukaan myös nauttimaan vain yhteissoitosta ja tunnelmasta.

FESTARIPÄIVÄN AIKANA KIRJASTOSSA UKULELE SOI JA NÄKYY

Luvassa on ukulele-työpajoja, iltakonsertti ja ohjelmaa perheille. Kirjaston pajan laitteet ovat myös varattuina festarivieraille ukulelen tuunaamista varten (mm. vinyylitarrat, 3d-printit ja pinssit).

JOS KIINNOSTUIT:

Ota yhteyttä ja ilmoittaudu: eva.kelemen@espoo.fi. Kerro oma ja/tai ryhmäsi nimi ja kotipaikka, haluatteko esiintyä ja kuinka monta soittajaa on tulossa. Ryhmiä mahtuu mukaan rajallinen määrä.

FESTARIN ALUSTAVA AIKATAULU:
12.00 – 14.00 Ohjelmaa lapsille ja perheille, alkeispaja ja ukulelen tuunausta
13.30 – 16.00 Yhteissoittoa lavalla
16.30 –18.00 Työpaja
19.00 – 20.00 Iltakonsertti
20.00 – 22.00 Yhteissoittoa

Soittaminen yhdistää!

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pidä blogia WordPress.comissa.

Ylös ↑

%d bloggaajaa tykkää tästä: